Strona główna

Dni matematyczno-przyrodnicze

Salon gier

 

W ramach dni matermatyczno-przyrodniczych ucznowie klasy III TCG pod opieką pani Katarzyny Jakubek zorganizowali na łączniku szkolnym salon gier. Uczniowie w trakcie lekcji mogli zagrać w rozmaite gry logiczne: karty, memo, jenga, dart, bingo, a także zagrać w ruletkę oraz rozwiązać sudoku. Zwycięzcy poszczególnych gier otrzymali słodki upominek sfinansowany z Rady Rodziców. Uczniowie bardzo chętnie podejmowali się gry, a największym powodzeniem cieszył się dart, jenga oraz gry karciane.


Wewnątrzszkolny konkurs geograficzny z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski i świata odbył się 13 czerwca 2018 roku (w godzinach 9:40 - 11:20) w sali nr 50 w ramach dni matematyczno-przyrodniczych. Test zawierał 30 pytań. Były to zarówno zadania zamknięte, częściowo zamknięte, otwarte. Zawarte były w nim także mapki, wykresy, zdjęcia oraz rysunki. Uczniowie naszego technikum, którzy wzięli udział w konkursie geograficznym otrzymali nagrody. Konkurs miał swój cel:

  • motywować uczniów do poszerzania wiedzy o Ziemi,
  • motywować do systematycznej pracy,
  • rozwijać w uczniach ciekawość światem,
  • motywować do korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej,
  • rozwijać logiczne myślenie.