Strona główna

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Zapobieganie narkomanii

 

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii
na Politechnice Koszalińskiej

 

W związku z obchodzonym 26 czerwca Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Narkomanii na koszalińskiej uczelni zorganizowano widowiskowe spotkanie, której przewodziła Fundacja ZaSTOPuj.pl. Do uczestnictwa zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oczywiście nie zabrakło też młodzieży z Budowlanki, którą reprezentowały klasy: I AK i I GEO pod opieką pań: Barbary Sęk i Anny Szynkiewicz.

Wydarzenie rozpoczęło się krótkim przemówieniem i wspólnym wypuszczeniem balonów, symbolizujących wolność człowieka od używek i nałogów. Relacje i doświadczenia ludzi, którzy doświadczyli oddziaływania różnych substancji w swoim życiu przeplatały się z ciekawymi spostrzeżeniami na temat specjalistów, zaproszonych do loży ekspertów. Debata dotyczyła utraty kontroli nad własnym życiem i różnych form uzależnienia. Było też wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasło odgadliśmy, a brzmiało ono tak: "Mądrze wybieram". Organizatorzy wręczali nagrody za trafne odpowiedzi młodych ludzi na temat problematyki uzależnień, a pozytywną energię podtrzymywała Pani Małgosia - inicjatorka wspólnego śpiewania w rytmie hip-hopu. Imprezie towarzyszyło hasło: "Narkotyki-STOP, Alkohol-STOP, Przemoc-STOP - to jest nasz hip-hop!". Spora grupa młodzieży otrzymała od prowadzących narkotesty do samodzielnego wykonania badania w domu. Chcemy wierzyć, że wszystkie będą miały negatywny wynik.

Podsumowaniem wydarzenia niech będzie myśl: "Każdy bez względu na sytuację, w jakiej się znalazł, może zacząć nowe, lepsze życie".

 

Anna Szynkiewicz